Голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв прокоментував «ІРС-Херсон» ситуацію зі створенням ОТГ у Генічеському районі, де нещодавно виступили проти формули «Один район – одна громада».

«Ця дискусія триває. Є представники району, які за концепцію «Один район – одна громада», є представники окремих населених пунктів, які за те, щоб на Арабатській стрілці зявилась окрема об’єднана територіальна громада. На сьогоднішній день закон передбачає добровільне об’єднання і я буду спиратись на ті рішення місцевих рад, які мають бути прийняті у відповідності цього закону, щоб приймати відповідні рішення по об’єднаним територіальним громадам», прокоментував Гусєв.

Херсонська обласна рада 18 жовтня відклала розгляд проекту рішення сесії, присвяченого внесенню змін до перспективного плану формування територій громад області. У ньому передбачалося створення у Генічеському районі єдиної ОТГ.

«Я думаю, що раніше (ніж знову на сесії розглянуть перспективний план – ред.) буде прийнято рішення парламентом про те, що обласна рада не буде впливати на децентралізацію так, як це відбувається сьогодні. Щодо Генічеську, там призначений новий голова районної державної адміністрації. Він виїжджає і спілкується з людьми. Ми спиратимемось на думку людей», – зазначив голова ОДА.

Нагадаємо, сільські та селищні голови Генічеського району підписали лист до прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та народного депутата від 185-го округу Херсонщини Володимира Іванова (партія «Слуга народу») з проханням «розглянути можливість залишення регіону без об’єднання громад взагалі, і залишити функціонування місцевих рад на тому рівні, який є зараз» у випадку запровадження цієї формули.

Джерело

Об авторе

admin

Добавить комментарий