В Генічеському районі зафіксовано 57 випадків новоутворень молочної залози

З 1 жовтня в Херсонській області стартував місячник по боротьбі із раком молочної залози, спрямований на проведення протягом жовтня низки інформаційно-роз’яснювальних заходів на тему профілактики захворювання на рак молочної залози (РМЗ).

Головним у боротьбі проти раку молочної залози залишається його раннє виявлення.  Так, вже третій рік підряд що восени у Генічеському районі працює бригада спеціалістів обласного онкологічного диспансеру. Такі виїзди сприяють ранньому виявленню онкозахворювань, що дозволяє поліпшити результати лікування і виживання пацієнтів.

В Генічеському районі зафіксовано 57 випадків новоутворень молочної залози, вперше  – 8 жінок. По Херсонській області всього зареєстровано 1094 випадки новоутворень молочної залози, вперше -229 випадків.

Рак на ранніх етапах протікає безсимптомно або проявляє себе слабо. Тому жінкам рекомендовано щомісяця проводити самообстеження молочних залоз на наявність в них будь-яких змін: розміру, форми або контуру; появи ущільнень розміром з горошину чи більше; змін шкірних покривів молочної залози або соска (брижі, зморшкувата шкіра, лущення або запалення); почервоніння шкірних покривів молочної залози або соска; збільшення лімфатичних вузлів.

Крім самообстежень кожній жінці віком від 18 років потрібно раз на рік проходити обстеження у мамолога, а досягнувши 40 років – профілактичне обстеження: огляд мамолога, мамографію та УЗД молочних залоз.

Для профілактики раку молочної залози лікарі рекомендують вести здоровий спосіб життя. Правильне харчування, фізична активність, не зловживання алкоголем, боротьба із зайвою вагою і ожирінням можуть зрештою призвести до зниження захворюваності на рак молочної залози в довготривалій перспективі. Також сюди варто включити правильний вибір спідньої білизни та грудне вигодовування.

Бережіть своє здоров’я! Своєчасно проходьте  профілактичні огляди та звертайтесь за консультацією до лікаря гінеколога або мамолога.

КНП «Генічеський ЦПМСД»

Добавить комментарий