Криминал Новости

У мешканців Генічеська під вікнами вибухають бойові гранати

Написано admin

У мешканців Генічеська під вікнами вибухають бойові гранати. Причому без жодної видимої причини. Першим був вибух гранати РГД-5  біля приватної клініки. Далі така ж «ергедешка» вибухнула на подвір’ї 49-річного бізнесмена – власника автомийки. У цього типу гранати невеликий радіус осколкового враження, тож вона навіть вікон у будинку не повибивала. Городянин просто вийшов вранці з хати, побачив воронку, і кинувся телефонувати до поліції. Ця територія знаходилася під контролем камер відеоспостереження, та на диво, саме в момент вибуху вони не працювали.

Але те, що біля клініки і котеджу спрацювали такі самі гранати – далеко не перше співпадіння. Як і в першому, так і в другому випадку, власникам нерухомості ніхто не погрожував, і в них не було ні з ким якихось серйозних конфліктів, ні майнових, ні особистих. Це, до речі, офіційно підтвердила і начальник відділу комунікації Головного управління Національної поліції Херсонщини Тетяна Пшонь. Відтак, поліція кваліфікує згадані злочини, як хуліганство з використанням вибухових речовин. І саме за статтею 296 КК України розпочали кримінальне провадження. Та постає цілком логічне питання: коли ніхто не з ким не зводить особисті рахунки, і не «віджимає» власність, то для чого ж тоді гранатами «розкидатися»? Відповідь буде неприємною: генічан можуть просто залякуватиь, аби посіяти паніку та дестабілізувати ситуацію в районі біля адміністративного кордону з окупованим Кримом.

Адже такі спроби чинилися й раніше. Згадаймо хоча б трирічної давності підрив автомобілю у приміському селищі Новоолексіївка та знахідку ще однієї машини, начиненої вибухівкою, у самому Генічеську. Тоді українська спецслужба «вирахувала» цілу групу проросійських терористів під орудою мешканця Ізмаїлу, котрий і влаштовував теракти (йому дали п’ятнадцять років виправної колонії). Не виключено, що й вибухи гранат у мирному місті також є новими терактами, а не просто дурними забавками якогось нелюда із протухлими мізками.

Тож генічанам треба подвоїти пильність – принаймні, не хапати на вулицях чи в салонах автобусів ніяких підозрілих пакунків, коробок та торб, які можуть виявитися саморобними бомбами.  Хотілося б сподіватися, що поліція й СБУ чимшвидше знайдуть і знешкодять гранатометника та його імовірних спільників. Аби наступна граната найближчої ночі не вибухнула десь біля дверей тутешнього відділу Нацполіції, школи, дитсадку чи лікарні.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Джерело

Об авторе

admin

Добавить комментарий