У Генічеському районі жнива перейшли за «екватор»

Станом на середу, 8 липня, у Генічеському районі обмолотили більше половини площ з ранніми зерновими. «Екватор» подолано», — говорить головний спеціаліст Генічеської РДА з питань агропромислового розвитку Олександр Коробков.

За даними Олександра Олександровича, озимої пшениці намолочено 69,1 тис. тонн з урожайністю 39,9 ц/га, озимого ячменю — 16,2 тис. тонн (31,2 ц/га), ярового ячменю — 12,4 тис. тонн (29,4 ц/га), озимого ріпаку — 6,9 тис. тонн (31 ц/га), гороху — 3,6 тис. тонн (30 ц/га).

Валерій Черкашин показує Олександру Коробкову зерно нового врожаю.

Дехто вже й завершив жнива (як, наприклад, у фермерському господарстві «Лани Азову» в Стокопанях), дехто майже завершив. Більшу частину, 70 %, ранніх зернових зібрали, наприклад у ФГ «Время» (Петрівка). Справа наближається до кінця, і вже скоро керівник господарства Валерій Черкашин поголить бороду.

У Валерія Володимировича така традиція — не голитися під час жнив. Почалось все ще у 1994 році, коли разом з родичем Валерій Черкашин взяв у оренду поля в сусідньому Іванівському районі. Вирощували кавуни, згодом томати. З перших зароблених грошей купили старий трактор, запчастини на який шукали у майстернях двох районів. У металобрухті знайшли культиватор і сівалку.

Олексій Чеченко спостерігає за вивантаженням зерна з бункера комбайна.

У 1999 році, коли Валерій Черкашин створив своє фермерське господарство, у нього навіть власного комбайну не було. Потім з’явилися «Нива» і «Дон». Під час жнив, зізнається, просто не встигав голитись. А якось, на початку 2000-х, коли ще не весь хліб зібрали, поголився… і виявився «крайнім». «Навіщо це зробили? — почув від комбайнерів. — Ви ж у жнива не голитесь. Тепер через Вас комбайн зламався». З тих пір з початку і до кінця жнив фермер бритви до рук не бере.

Жнива у господарстві почалися 27 червня. На полях ФГ «Время» працюють 5 потужних зернозбиральних комбайнів. Комбайнери рівняються на передовика Олексія Чеченка.

Андрій БЕЙНИК.

Фото автора.

Джерело

Добавить комментарий