Школи в Генічеському районі вирішили поки не оптимізовувати

Востаннє реорганізацію навчальних закладів проводили п’ять років тому назад.

Не чіпати діючу мережу закладів освіти до місцевих виборів планують у Генічеському районі. Про це заявив голова райради Андрій Євстратов.

– Ще на початку каденції нинішнього скликання райради ми домовились з депутатами, що збережемо існуючу мережу шкіл. Тому ми не порушуємо питання їхньої оптимізації і намагаємось зберегти заклади в тому вигляді, в якому вони є. До того ж, ми хочемо зрозуміти, чим закінчиться запланована в Україні адміністративно-територіальна реформа і скільки в нашому районі буде створено об’єднаних громад. Від цього залежатимуть подальші дії, але вже інших органів місцевого самоврядування, – прокоментував він.

За його словами, частково мережу освітніх закладів району за останні роки вдалося навіть розвинути. Зокрема, були відкриті дитсадки в Генічеську, Миколаївці і Семихатках, відновили та відкрили нові секції в Дитячо-юнацькій спортивній школі: волейбол, футбол, настільний теніс.

– Останньою оптимізованою в нашому районі школою була Новоіванівська. Але рішення про це приймала райрада ще попереднього скликання. Ми в 2015-2016 роках лише завершували вже розпочату процедуру її реорганізації. Інші школи ми забезпечуємо всім потрібним за рахунок місцевого бюджету. Адже за рахунок освітньої державної субвенції утримуються лише педагогічні працівники, – пояснив Андрій Євстратов.

Озерянська школа

За даними Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської облдержадміністрації, в цьому навчальному році в Генічеському районі менше 100 дітей навчається в Червонській, Привільненській, Плавській, Павлівській школах І-ІІІ рівнів. Лише 43 дитини навчається в Стокопанівській школі і 39 – в Озерянській. Говорити про якість освіти в подібних малокомплектних школах і ефективне використання бюджетних коштів не доводиться.

Через відсутність контингенту учнів на початку нинішнього навчального року тимчасово Генічеська райдержадміністрація вирішила не здійснювати освітній процес у 13 закладах району. В цьому переліку була і оптимізована Новоіванівська ЗОШ І ступеню.

Олег БАТУРІН.

Джерело 

Добавить комментарий