Проведено облікову зйомку риб Азовського моря

У жовтні 2019 року Інститутом рибного господарства та екології моря (ІРЕМ) було виконано облікову зйомку риб в Азовському морі.
Як і в попередні роки, найбільш чисельними в дослідних уловах видами залишаються хамса та тюлька, які у жовтні були розповсюджені майже по всій акваторії моря. Також численними є бички (головним чином, вид бичок-кругляк, та, головним чином, молодших вікових груп), які були присутні в тралових уловах, переважно, у прибережній зоні.
На відміну від попередніх років, навіть за ще високих температур морської води першої половини осіні, в тралових уловах з’явились піленгас та калкан.
Майже по всій акваторії моря, але в незначних обсягах, відмічено оселедця. На півдні моря досить численними в уловах були такі типово чорноморські види, як ставрида та барабуля.
Досить часто, але, переважно, поодинокими екземплярами зустрічаються особини червонокнижних російського осетра та севрюги.
Незважаючи на збереження різноманіття іхтіофауни Азовського моря, результати облікових робіт ІРЕМ демонструють негативну для останніх років динаміку присутності в дослідних уловах азовської хамси та бичків, що вимагає застережливого підходу до подальшого використання цих видів.
Таким самим має лишатись й підхід до використання морських видів (піленгас та азовський калкан), що наразі демонструють відновлення їх запасу в Азовському морі. Тому науковці ІРЕМ радять дотримуватись посилених охоронних заходів щодо цих видів також.
На борту суден, що виконували осінні облікові рейси в Азовському морі, працювали фахівці ІРЕМ Володимир Михайличенко, В’ячеслав Хабаров, Ксенія Жирякова та Руслан Кириченко.
ІРЕМ вдячний за співпрацю рибальским підприємствам ПП «РКП Маяк» та ПМП «Азов-3000», а також екіпажам суден ПТР «Віталій» та ПТР «Барс», за їх вагомий внесок у вивчення морських біоресурсів Азовського моря.

Володимир Михайличенко

Добавить комментарий