Новости Общество Политика

Мешканці Арабатки не виключають соціального бунту

Написано admin

Сусіди швидше домовляться, ніж із результатами їхньої домовленості погодяться чиновники. Саме так, на жаль, і виходить у мешканців сіл Щасливцеве, Генічеська Гірка, Приозерне та Стрілкове на Херсонщині. Вони вже п’ятий рік намагаються створити єдину для курорту Арабатська стрілка об’єднану територіальну громаду і постійно стикаються з прихованим чи відкритим саботажем обласної влади. Адже не вписуються у затверджений «згори» перспективний план.

— Ми підрахували, що чотири села з понад 3,8 тисячі мешканців дають змогу створити спроможну громаду. Адже на Херсонщині є ОТГ із меншою чисельністю жителів. Натомість у Херсоні нам постійно відмовляють в узгодженні прийнятного варіанта об’єднання, посилаючись на те, що перспективний план передбачає створення громади на базі всього району, із центром у Генічеську. Але то буде не громада, а величезний «монстр» з 68 населених пунктів, 11 з яких — за 50 кілометрів від нинішнього райцентру, ще й бездоріжжям. То що краще: мати кілька менших, але фінансово спроможних громад, чи одну, але неспроможну? Відповідь на це питання ви й самі знаєте, — зауважує голова Щасливцевого Віктор Плохушко. — Був на зустрічі у Кабінеті Міністрів України. І там з полегшенням почув, що існуючий перспективний план не остаточний, тож в ОТГ Арабатської стрілки ще є надія. Але мало часу — його ми й так втратили на безплідні дискусії.

Активісти із сіл на Арабатці кажуть, що поки що придивляються до розвитку ситуації. Та якщо переконаються, що влада категорично відмовилася до співпраці, не виключають бунту, починаючи від судових позовів і закінчуючи акціями протесту. Вони дуже сумніваються, що створення ОТГ із центром у Генічеську сприятиме розвитку саме Арабатської стрілки. Адже Генічеськ є таким само курортом, що й Арабатка, — із власними пляжами, готелями та інфраструктурою. Його мешканці зацікавлені у тому, щоб процвітало насамперед рідне місто. Тож зможуть відповідно розставляти пріоритети, як центр об’єднаної тергромади.

Хтозна, чи буде за таких умов достатньо коштів для Арабатки і чи не фінансуватимуть важливі для неї проекти за залишковим принципом. Та й перевіряти це на практиці селяни не хочуть. Навіщо влаштовувати експерименти на собі й створювати передумови для конфліктів, якщо можна тихо-мирно господарювати у власному домі? Адже господар завжди знає краще, ніж порадники «згори», що потрібно йому і його родині.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Херсонська область.

Об авторе

admin

Добавить комментарий