Новости Общество

МАЙЖЕ 2 МЛН ГРИВЕНЬ НА ПІДТРИМКУ КП «ГЕНГІРКА», ЯКЕ ВИСТАВЛЕНО НА ПРОДАЖ. МАРНОТРАТСТВО НА МАРШІ?

Написано admin

Марнотратство на марші?

Немає коштів на збільшення зарплат медикам? На боротьбу з коронавірусом? Брехня! Просто депутати їх неправильно витрачають. Марнотратство на марші? Чи ознаки корупції?

Восени минулого року на території цього комунального підприємства побували депутати облради. Спільну комісію з депутатів облради зустріли зачинені ворота. Потім приїхали заступниця і головний бухгалтер. Директора так і не було. Кажуть що вона з Каховки їздить але не кожного дня. Зараз в КП працює 7 осіб, серед них 4 охоронця. Обласна рада виділила на потреби підприємства 1 млн 358 тис грн.. В цьому році КП заробило 215 тис грн.

На останній сесії Херсонської обласної ради депутати проголосували за надання фінансової підтримки комунальним підприємствам обласної ради. Серед таких підприємств і КП «База відпочинку «Генгірка» Документ який проголосували депутати:


Але фішечка не в цьому, а тому, що раніше депутати проголосували за включення цього КП до переліку об’єктів які необхідно продати.

Виділяють кошти на КП яке планують пустити з молотка. Це як? Тут всього два варіанта, або дурні або навпаки-дуже мудрі.

Мільйони на підприємства які зібралися продавати

Таким чином-1млн 700 тис грн в бюджеті на фінансову підтримку КП «База відпочинку «Генгірка». За нашою інформацією, ще в лютому облрада зняла понад 300 тис грн. з Дитячого будинку інтернатного типу «Радість» і добавили на «Генгорку». Вже 700 тис за перший квартал використано. Це за словами представників облради заробітна платня і покрашення матеріально-технічного стану будиночків, бо там відпочивають освітяни. Хоча представники керівництва цього КП заявляли відверто, наступне:

-Учителі не відпочивали, але плануємо з наступного року. Цього року було надруковано 200 путівок для вчителів але вони так і не були з різних причин реалізовані.

ЯКА ДОЛЯ КП «БАЗА ВІДПОЧИНКУ «ГЕНГІРКА»? (ФОТО)

Офіційних відповідей щодо кількості оздоровлених освітян також немає. Представники профспілок також не підвереджують інформації що там відпочивають вчителі. Питання, на які цілі вже були використані бюджетні кошти та на які планують?

Не дивно, що і представники Департаменту стратегічних розслідувань НП України зацікавилися інформацією щодо фактичного фінансування протягом 2017-2019 років КП «База відпочинку «Генгірка», а також зацікавилися документами, що свідчать про підстави (або безпідставність) такого фінансування.


Коштів на підтримку цього КП в цільовій програмі до 29 травня не було. Було тільки згадування в програмі соц.-економ розвитку. Що просто виділяються кошти на підтримку КП. Але є роз’яснення управління внутрішньої безпеки ХОДА, керівниці Н. Мамотенко, що цього недостатньо і що повинна бути для цього конкретно цільова програма.

Начальник управління внутрішньої безпеки ХОДА Н. Мамотенко зазначає, що з метою дотримання вимог бюджетного законодавства пропонується здійснювати фінансування КП «База відпочинку «Генгірка» ХОР за умови затвердження відповідної обласної програми з урахуванням галузевої ознаки.


Також у листі пані Мамотенко зазначає, що на підставі рішення сесії від 20.12. 2019 року № 1538 будівлі та споруди КП «База відпочинку «Генгірка» внесено до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області, які підлягають приватизації.

Директор Департаменту фінансів ХОДА пані Вітренко у листі на ім’я заступниці голови Херсонської ОДА пані Чепиги також зазначала, що департаментом фінансів ОДА пр. зупинено фінансування видатків для надання підтримки КП облради до затвердження відповідної програми.


«Фінансування комунального підприємства на проведення поточного ремонту призводить до витрат бюджету на об’єкти, що в подальшому будуть відчужені. Внаслідок зазначеного виникає ризик неефективного використання бюджетних коштів та безпідставного збільшення навантаження на обласний бюджет», – вважає чиновниця.

Дивна ситуація
Комунальне підприємство, яке виставлено на продаж(приватизацію) і там не здійснюється ані виховного ані освітнього процесу повинно фінансуватися з освітнього бюджету? Там навіть вчителі не відпочивають. Дивна ситуація, чи ні?

В цій історії є ще один дуже цікавий момент. Будинки розташовані на цій базі це власність облради а земля у користуванні управління освіти ХОДА. Звісно, що облрада звертається до ОДА щоб останні вирішили питання і добровільно віддали цю землю. Після цього шлях до продажу/приватизації унікально об’єкту буде відкритий.

Ось копія листа за підписом заступниці голови Херсонської обласної ради пані Оксани Рукавішнікової. В цьому листі чиновниця просить ОДА розглянути питання щодо добровільної відмови Департаментом освіти і науки ХОДА від права користування земельною ділянкою площею 1,2998 га на якій розташовані споруди КП «База відпочинку «Генгірка». Документ:

Висновок

Ця депутатська каденція мабуть поставила собі завдання до закінчення скликання продати все що можна. (це моє оціночне судження) І не просто продати, а по акціям і для своїх і вперто наближається до мети. Тільки де в цій системі координат громада, область і ми з вами – мешканці Херсонщини?

Джерело 

Об авторе

admin

Добавить комментарий