Генічеське медучилище і Бериславський педколедж повернуть до комунальної власності

Обидва заклади більше не входитимуть до складу Херсонського державного університету.

Недовго побували в складі ХДУ Генічеське медичне училище і Бериславський педагогічний коледж імені В. Беньковського. Ще не встигли обидва заклади остаточно реорганізуватись, припинивши своє існування в якості самостійних юридичних осіб, як Кабінет Міністрів України вирішив повернути все назад.

Саме про це йдеться в оприлюдненому днями розпорядженні №1412-р від 11 грудня 2019 року «Питання управління окремими категоріями закладів освіти державної форми власності, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки». Відповідно до нього, вищі навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації без статусу окремих юридичних осіб, що входять до складу вузів ІІІ-ІV рівнів акредитації, на кшталт Генічеського медучилища та Бериславського педколеджу Херсонського державного університету, «будуть виділені з їх складу з набуттям статусу окремої юридичної особи з метою подальшої передачі їх для фінансування з відповідних місцевих бюджетів».

– У 2017 році Херсонська облрада вже вирішувала припинити фінансування Генічеського медучилища. Легким рухом руки. Рішення викликало шок у місцевих жителів. Але протягом року ми разом із моїм колегою Олександром Співаковським зробили майже неможливе – включили училище до складу ХДУ. Завдяки цьому воно отримало державне фінансування та підвищення свого статусу. А з 2019 року училище включили до єдиного освітнього простору і діти в межах одного закладу могли навчатися від училища до університету. Тепер це в минулому, – прокоментував народний депутат України минулого скликання Сергій Хлань.

Два роки тому Херсонська облрада вирішила реорганізувати Генічеське медучилище, об’єднавши його з Бериславський медичним коледжем. Головною причиною цього назвали малу кількість бажаючих навчатися в Генічеську. Порахували навіть, що кожен тамтешній учень обходився платникам податків за тодішніми цінами в 47 тисяч гривень на рік – майже вдвічі більше ніж у Бериславі або в Херсонському базовому медичному коледжі. Згодом керівництво Херсонської облради запевнило, що саме училище з Генічеська ніхто прибирати не збирався, залишивши його в якості філії Бериславського медколеджу.

Втім, на тлі останніх резонансних рішень облради «сюрприз» від Кабміну навряд чи пройде цілком непоміченим. Тим більше, що 20 грудня 2019 року облрада проголосувала за ліквідацію Новоолександрівського дитячого гастроентерологічного санаторію в Нововоронцовському районі, дитячого кардіоревматологічного санаторію «Дружба» у Новій Каховці та дитячого психоневрологічного санаторію «Надія» в Новій Маячці. Функції всіх трьох закладів мають передати Новокаховському дитячому протитуберкульозному санаторію «Джерельце», який потім, у свою чергу, приєднають до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні.

Рішення облради стало цілковитою несподіванкою для співробітників санаторію в Новоолександрівці. Перед новим роком усіх їх попередили про звільнення з 26 лютого. Пояснювати причини цього рішення колективу представники облради не стали.

Як ми вже повідомляли, прийнято рішення й про закриття Державної Каховської технічної школи Державного агентства водних ресурсів України. 13 березня буде останній робочий день його колективу. За іронією долі, рішення про ліквідацію школи прийняли напередодні її 50-річного ювілею, яке заклад мав відзначити 17 січня.

Олег БАТУРІН.

Джерело

Добавить комментарий