Новости Общество

Чому в Генічеську газ замерзає

Написано admin

Близько сотні домівок мешканців Генічеського району Херсонщини у морози залишилися без опалення. Сьогодні, 9 лютого, під ранок вийшли з ладу одразу два шафних розподільчих пункти на мережах середнього тиску у селі Стрілковому на Арабатській стрілці та в самому Генічеську. Відповідно, припинилася й подача голубого палива, у шістдесят селянських будинків та сорок будинків городян (у тому числі й багатоквартирних двоповерхівок).

Аварійна бригада «Херсонгазу» виявила, що ШРП просто забиті шматками льоду, внаслідок чого тиск газу у трубопроводах сильно впав. Сторонні утворення звідти, звичайно, оперативно  вилучили. Але тепер ще треба перевірити індивідуальні регулятори на «побутових» мережах. А на це піде якийсь час.

Проблеми із перенасиченим вологою газом, що надходить зі Стрілковського газового родовища, у Генічеському районі виникають не вперше. Аби їх гарантовано позбутися, ще позаминулого року там поставили спеціальну сушарку, яка коштувала експлуатаційному підприємству близько сімнадцяти мільйонів гривень. Її запустили до роботи, але…крига в трубопроводах свідчить, що ситуація не покращилася. Це підтверджує і голова правління акціонерного товариства «Херсонгаз» Альберт Зангієв.

– Ще влітку ми зверталися і до «Чорноморнафтогазу», і до «Укртрансгазу» із інформацією про те, що в систему надходить газ, чия теплотворність відповідає стандартам, але його вологість вища від норми. Враховуючи те, що газ мають «підсушувати», й зайву воду видаляти, причина такого явища для працівників нашого підприємства не зрозуміла, – зазначив Альберт Зангієв.

Що ж до рядових споживачів, то вони запевненням про «чудодійну силу сушарки» і раніше не довіряли, готуючись до можливих перебоїв із постачанням енергоносія у морози. Резервні джерела обігріву тепер є не тільки у приватних хатах, а й у закладах соціальної сфери. Директор комунального підприємства «Комунсервіс» (села Щасливцево на Арабатській стрілці) Олексій Коновалов, зокрема, говорить, що в тутешньому дитсадку встановили твердопаливний котел довгого горіння. Та й райцентрівській лікарні, навчальних і дошкільних закладів подібна техніка є. Тож тимчасові перебої з газом генічани сяк-так «перебідують». Хоча за стільки років треба було б уже їх усунути.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Джерело

Об авторе

admin

Добавить комментарий