Новости Политика

Чиновники Генічеської РДА хочуть отримувати зарплату з районного бюджету

Написано admin

Покрити дефіцит коштів пропонують за рахунок місцевих громад.

Вимагати призупинення фінансування соціальних програм від Генічеської райради почали чиновники місцевої райдержадміністрації. Про це «Новому дню» повідомив голова райради Андрій Євстратов.

– Це така дитяча помста з боку РДА за те, що ми на останніх сесіях райради відмовились виділяти кошти на їхнє утримання. Тепер без грошей на лікування може опинитись дитина, якій пересадили нирки та деякі програми, зокрема, щодо нової української школи, – сказав він.

Через недостатнє фінансування з державного бюджету Генічеській РДА у 2020 році не вистачає на зарплату, канцтовари, інтернет-зв’язок та інші потреби 3,2 млн. грн. Голова адміністрації Андрій Онищенко звернувся по допомогу до районної та місцевих рад району.

– У нас склалась ситуація, що потребує допомоги саме місцевих громад. Причому, ми говоримо не про премії чи якісь інші надбавки. Нам не вистачає грошей на зарплати: оклади і доплати за ранг. Без підтримки це питання не вирішиться. А це – людські життя. Посадовцям теж треба за щось годувати свої родини, – пояснив Онищенко.

В РДА розраховували, що районна рада виділить їй 1,4 млн. грн. вільних бюджетних залишків. Саме таку суму вдалось зекономити районним установам в минулому році. Проте райрада відмовилась передавати кошти адміністрації, мотивуючи тим, що це справа держави.

– Коли була можливість, ми завжди надавали допомогу РДА. Торік передали їй близько 700 тис. грн. Але зараз такої можливості ми не маємо. Тим більше, що перед районом стоять великі виклики через спалах коронавірусу, реформи в освіті, медицині і потреби співфінансування важливих для наших громад проєктів. Зокрема, на перехідний період лікарні ми повинні забезпечити фінансову «подушку» в разі якихось екстрених випадків. Якщо ми в подальшому матимемо можливість, то обов’язково допоможемо і РДА. Однак прикривати помилки держави при розрахунках видатків на адміністрації в 2020 році ми не готові. Держава мусить їх утримувати – тож нехай утримує, – прокоментував Андрій Євстратов.

Тим часом стало відомо, яку зарплату отримує голова Генічеської РДА Андрій Онищенко. Як вказано в його декларації, оприлюдненій 31 березня, за неповні 3 місяці роботи в 2019 році він заробив 104,4 тис. грн. – тобто, в середньому майже 35 тис. грн./міс.

Нагадаємо, що з проханням виділити кошти на зарплату своїм посадовцям до місцевих рад почали звертатися райдержадміністрації по всій області. І в деяких районах ці клопотання почали задовольняти. Приміром, Бериславська райрада на одній з недавніх своїх сесій виділила чиновникам РДА 721 тис. грн.

Олег БАТУРІН.

Джерело

Об авторе

admin

Добавить комментарий