Тимчасово через пункт «Каланчак» пропускатимуть виключно пішоходів.

Державна прикордонна служба України оголосила про початок будівельних робіт на контрольних пунктах в’їзду/виїзду з окупованим Кримом «Чонгар» і «Каланчак». На другому КПВВ з 23 вересня навіть припинили пропуск автомобільного транспорту, який почали перенаправляти до КПВВ «Чаплинка». Натомість КПВВ «Чонгар» працюватиме у звичному режимі.

«Однак там можуть виникати незручності в зв’язку з проведенням ремонтних робіт», — попереджають у Держприкордонслужбі.

Незадовго до цього відбулись торги щодо будівництва тимчасових КПВВ. За інформацією на порталі публічних закупівель ProZorro, найвигіднішу пропозицію з будівництва КПВВ «Чонгар» надала ПрАТ «Київська будівельна компанія «Київбудком». Вона зголосилась виконати роботи за 85 270 000 гривень. А аукціон щодо будівництва тимчасового КПВВ «Каланчак» виграло одеське ТОВ «Валдрейн», запропонувавши ціну в 81 212 826 гривень.

Нагадаємо, що облаштування обох КПВВ на межі з окупованим Росією Кримом президентом України Володимиром Зеленським названо завданням №1 для нещодавно призначеного голови Херсонської облдержадміністрації Юрія Гусєва. В останнього президент вимагає завершити будівництво КПВВ з сервісними центрами не пізніше 20 грудня 2019 року. В іншому випадку він пообіцяв звільнити Юрія Гусєва з займаної посади. Натомість у тендерній документації вказаний зовсім інший термін здачі обох об’єктів будівництва – 31 грудня 2020 року.

Під забудову планують задіяти земельні ділянки площею 5,91 га неподалік від Чонгара Генічеського району і 2,3 га на території Мирненської ОТГ Каланчацького району. Загалом на ці роботи з державного бюджету передбачається витратити майже 167 мільйонів гривень.

Олег БАТУРІН.

Джерело

Об авторе

admin

Добавить комментарий